Stowarzyszenie "Dla Naszych Dzieci"                       pomóż jak potrafisz...                             

 

VIII Kongres Kobiet za Nami

środa, 18, maj 2016 Katarzyna Tatar

 kk 2016 4#‎8kongresiekobiet już za Nami. Działo się wiele. W sobotę 14 maja o godzinie 9.00 brałyśmy udział w panelu "Alimenty to nie prezenty. Konieczne zmiany i modyfikacje prawne",

 

zorganizowanym przez naszą członkinie honorową Mecenas Danutę Wawrowską, Prezeskę zaprzyjaźnionego z Nami Stowarzyszenia Kobiecy Słupsk. Za co jej bardzo serdecznie dziękujemy.

Udział w panelu wzięli

MONIKA JANUS - rzeczniczka prasowa KRK , uczestniczka prac
w zespołach międzyresortowych dotyczących zmiany procedur w celu zwiększenia skuteczności w ściganiu dłużników alimentacyjnych.

PROF. MONIKA PŁATEK - nauczycielka akademicka, profesorka nadzwyczajna Uniwersytetu Warszawskiego, prowadzi działalność naukową i społeczno-polityczną koncentując się na takich dziedzinach jak prawo karne, prawa człowieka w tym prawa kobiet, kryminologia, psychologia społeczna, gender studies. Założycielka i długoletnia prezeska Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Prawnej.

JOANNA ŁUKASZEWICZ - matka 17-letniej Julii Warszawa, członkini Stowarzyszenia Dla Naszych Dzieci, koordynatorka akcji "Mikołajek" , uczestniczka spotkania z ministrą Elżbietą Rafalską przy składaniu petycji.

DOROTA HERMAN - członkini stowarzyszenia Dla Naszych Dzieci, inicjatorka działań lokalnych podejmowanych m.in.
we współpracy z Łódzką Izbą Komorniczą ( konferencje, szkolenia dotyczące podnoszenia świadomości osób uprawnionych do alimentów).

ROBERT DAMSKI - komornik, członek Zespołu Ekspertów do spraw Alimentów przy Biurze RPO, pomysłodawca wprowadzenia systemu RUDA ( Rejestr Uporczywych Dłuzników Alimentacyjnych).

EWA DAWIDZIUK nauczyciel akademicki, dyrektorka ds. wykonywania kar Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

EWA LIEDER - ekonomistka, posłanka Nowoczesnej, organizatorka konsultacji eksperckich w Sejmie na temat polityki alimentacyjnej.

 

 

 

Jednym z gości na ‪#‎8kongresiekobiet‬ ku Naszemu zaskoczeniu był Pan Mateusz Kijowski, lider KOD. Zdecydowanie NIE POPIERAMY postawy Pana Kijowskiego w sprawie niealimentacji, co przekazała mu w osobistej rozmowie członkini Stowarzyszenia Poprawy Spraw Alimentacyjnych Dla Naszych Dzieci Dorota Herman.

Niealimentacja nie ma przynależności partyjnej, rodzice nie płacący alimentów zasiadają nawet w ławach sejmowych i należą zarówno do ugupowań rządzących jak i opozycyjnych.  Chodzi o podstawowe prawa dzieci. Ich prawa powinny leżeć na sercu wszystkim członkom społeczeństwa, a przedstawicielom parti rządzącej przede wszystkim. Bo to ona jest najbardziej władna zmienić ich los. Trzeba więc kompleksowo zmienić przepisy i cały system o co apelujemy do kolejnych już rządzących. I liczymy na dobrą zmianę.

Stowarzyszenie Poprawy Spraw Alimentacyjnych DLA NASZYCH DZIECI na ‪#‎8kongresiekobiet

 

 kk 2016 5kk 2016 12kk 2016 9kk 2016 3

 

 

kk 2016 11kk 2016 2

 

 

Współpraca