Stowarzyszenie "Dla Naszych Dzieci"                       pomóż jak potrafisz...                             

 

Międzynarodowy Straj Kobiet 8 marca 2017 r.

sobota, 11, luty 2017

Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca jest w Polsce realizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – nieformalną, bezpartyjną inicjatywę kobiet,

należących do różnych organizacji kobiecych, a także niezrzeszonych, które zorganizowały Ogólnopolski Strajk Kobiet – Czarny Poniedziałek 3 października 2016 r. w ponad 200 miastach w Polsce i za granicą. Czarne protesty OSK doprowadziły do wycofania się partii rządzącej z procedowanego przez Sejm projektu całkowitego zakazu aborcji. Sukces zawdzięczamy maksymalnemu rozproszeniu naszego protestu – temu, że każda kobieta w Polsce mogła wziąć sprawy w swoje ręce.
Ogólnopolski Strajk Kobiet wpisał... się w serię protestów kobiecych w różnych państwach – niedługo po nas na ulice wyszły m. in. Koreanki i mieszkanki wielu krajów Ameryki Łacińskiej. Uważamy, że kobiety są siłą, która może powstrzymać marsz populizmu i neofaszyzmu przez świat – jesteśmy przecież wszędzie. W koalicji Międzynarodowego Strajku Kobiet biorą udział kobiety z prawie 30 państw, planując na 8 marca 2017 r. masowe, solidarne, zróżnicowane działania pod hasłem „Solidarność naszą bronią”.

Jednym z postulatów tegorocznego Międzynarodowego Strajku Kobiet jest żądanie poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet poprzez:

  • zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet
  • realnego zabezpieczenia społecznego rodzin dzieci z niepełnosprawnościami
  • skutecznego ściągania alimentów przez państwo i karania dłużników alimentacyjnych
  • podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z FA do średniego wynagrodzenia
  • równości płac bez względu na płeć

Więcej o wydarzeniu przeczytasz

tutaj

 

Współpraca